راهنمای خرید اینترنتی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش

راهنمای  خرید اینترنتی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوشدیدن جزئیات بیشتر و خرید محصول خرید محصول

 

شما علاقه مند هستید در مورد راهنمای خرید اینترنتی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش توضیحاتی رو ببینید و هم اکنون اینجا هستید تا بهترین و مناسب ترین کالا ها رو با تخفیف ویژه خریداری کنید.

این محصول به صورت زیر طبقه بندی شده است :

کتاب, کتاب شعر و ادبیات, کتاب، لوازم تحریر و هنر | معرفی محصولات و راهنمای خرید

صفحه اصلی/
کتاب، لوازم تحریر و هنر/کتاب/کتاب شعر و ادبیات/

 

نقد و بررسی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش

محصول مورد نظر شما یعنی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش در برند کتاب شعر و ادبیات می باشد که شما برای خرید اینترنتی این محصول میتونید با مطالعه جزئیات و ویژگی ها و دیدن تصاویر این محصول رو خریداری کنید .
دیوان حافظ کتابی است مشتمل بر همه اشعار باقی‌مانده از حافظ. بیشترِ این شعرها به زبان فارسی است، اما اشعار ملمع (به زبان فارسی و عربی) و یک غزل تمام عربی هم در آن به چشم می‌خورد. مهمترین بخش این دیوان، غزلیات است. شعرهایی در دیگر قالب‌های شعری مانند قطعه، قصیده، مثنوی و رباعی هم در این دیوان هست. هیچ نشانه‌ای مبنی بر نابودی بخش عمده‌ای از اشعار حافظ در دست نیست و علاوه بر این، حافظ در زمان حیاتش شهرت زیادی داشته‌است؛ بنابراین زیاد نبودنِ تعداد شعرهای موجود در دیوان نشان می‌دهد که او شاعر پرکاری نبوده‌است. شمار همهٔ غزل‌هایی که به‌طور کلی مورد پذیرش واقع شده‌اند، کمتر از ۵۰۰ غزل هستند: ۴۹۵ غزل در ویرایش قزوینی و غنی، ۴۸۶ غزل در ویرایش دوم خانلری و ۴۸۴ غزل در ویرایش سایه.
دیوان حافظ، به احتمال زیاد، نخستین بار پس از مرگ او، توسط محمد گلندام گردآوری شده‌است. البته بعضی از گزارش‌های تأیید نشده حاکی از آن است که حافظ دیوان خود را در ۷۷۰ ه‍. ق، یعنی بیش از بیست سال قبل از مرگش ویرایش کرده‌است. اما هیچ دست‌نویسی از این نسخه وجود ندارد. چندین نسخهٔ خطی شناخته‌شده در ایران، اروپا و جاهای دیگر موجودند که تاریخ آن‌ها از ربع دوم و سوم سدهٔ پانزدهم میلادی، یعنی از سی تا شصت سال پس از مرگ شاعر است و قابل اطمینان‌ترین آن‌ها کمتر از ۵۰۰ شعر دارند؛ درحالی‌که نسخه‌های بعدتر دارای ۶۰۰ شعر و فراتر از آنند. در سال ۱۹۵۸ پرویز ناتل خانلری دست‌ نویسی متعلق به حدود ۸۱۳ ه‍.ق منتشر کرد که دربردارندهٔ ۱۵۲ شعر در شرایط متنی خوب است. نسخه‌های خطی اشتقاقی، گاهی با شرح‌های فارسی، ترکی یا اردو، در طول چهار سدهٔ بعدی ادامه یافت. اشعارِ حافظ در چهار قالبِ مثنوی، قصیده، غزل و قطعه هستند. در شعرِ حافظ از ۲۳ وزن و ۱۰ بحرِ عَروضی استفاده شده است.

  راهنمای خرید اینترنتی پایه نگهدارنده عکس مدل رادیوی فیلیپس کد H100

خرید اینترنتی با تخفیف ویژه کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش


ویژگی و مشخصات کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش

تصاویر برای کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش

 خرید اینترنتی با تخفیف ویژه کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش
 خرید اینترنتی با تخفیف ویژه کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش

برچسب های لازم برای کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش

خرید اینترنتی با تخفیف ویژه کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش |
خرید اینترنتی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش |
مشخصات و قیمت کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش |

 

اگر پستی که در مورد راهنمای خرید اینترنتی کتاب دیوان حافظ همراه با فال انتشارات داریوش رو پسندید برای دیدن جزئیان بیشتر به لینک محصول مراجعه بفرمایید.

دیدن جزئیات بیشتر و خرید محصول خرید محصول